Már egyszer régen rákerestem, a közelmúltban ismét szembe jutott.
A Jónás-naptár a nevét a megalkotójáról, dr. Jónás Jenőről kapta. A szlovák orvos egy több ezer éves babiloni kőtábla töredéken olvasott mondat alapján kezdte meg kutatásait, mely szerint „a nő termékenységét a Hold egyes fázisai irányítják”.
1956-ban felfedezte, hogy a szövegrész a nők születési idejével és helyével kapcsolatos holdfázisokra utal. Elmélete szerint a nők akkor a legtermékenyebbek, amikor a Hold pont ugyanúgy áll, mint a születésük perceiben. Vizsgálatai során arra megállapításra jutott, hogy ezeken a napokon a nők 85 %-a esik teherbe, míg a menstruációs ciklusból kiindulva számított ovulációs napokon csak a nők 15 %-a.
Érdekesség a módszerrel kapcsolatban, hogy állítólag akkor is beválik, ha a Jónás-nap éppen a menstruáció idejére esik, amire nincs tudományos magyarázat.
Kikerestem az e szerinti termékeny napjaimat. Elvileg november 5-én állt a holdciklus ugyanúgy, mint a születésem pillanatában. A rendszer olyan ügyes, hogy még a nemet is meghatározta (fiú), sőt az időt is (21:41), amit aztán végképp nem értek, mert ha a Jónás-napkor vagyunk együtt, akkor már elkéstünk. :) Mivel vezetgetem a ciklus.hu-n az együttléteket is, visszakerestem. Aznap pont volt action, de reményt nem fűzök hozzá túl sokat! :)
Mára nagyon elhatároztam, hogy elmegyek rákszűrésre, de tegnap láttam az orvos rendelőjén a kiírást, hogy továbbképzés miatt nem lesz rendelés. Puff neki, így jártam. Jövő héten meg nem biztos, hogy szívesen elmennék, mert addigra peteérés után leszek és akkor már ne piszkáljon belülről, hátha-hátha...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése